Przejdź do treści

30 lat wspólnoty Apostolstwa Dobrej Śmierci w naszej parafii – 15.09.2023

W piątek, we wspomnienie Matki Bożej Bolesnej, członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci obchodzili święto patronalne, podczas którego mogli otrzymać odpust zupełny. Dla ADS-u w naszej parafii była to także okazja do złożenia dziękczynienia za 30 lat istnienia wspólnoty przy parafii Świętej Rodziny w Rzeszowie.

Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ks. Zbigniew Rycerz MSF, redaktor naczelny czasopisma „ADS – Nadzieja i Życie”. Wygłosił on także Słowo Boże, w którym przybliżył pojęcie dobrej śmierci.

Na uroczystości przybyli także członkowie wspólnoty ADS z innych parafii: z Albigowej, z Lubenii wraz z duszpasterzem ks. Józefem Trelą, z Nowej Wsi i Trzebowniska, z Niechobrza wraz z duszpasterzem ks. dr. Janem Kocem oraz z rzeszowskich parafii.

Członkowie wspólnoty ADS złożyli dary dla parafii: nowe świece ołtarzowe oraz różę dla Matki Bożej.