Przejdź do treści

26. Niedziela zwykła – 1.10.2023

 1. Dzisiaj rozpoczynają się NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.15. Zachęcamy wszystkie wspólnoty do włączenia się w prowadzenie modlitwy. W zakrystii jest wyłożony kalendarz modlitwy różańcowej. Dzieci spotykają się na modlitwie we wtorek, czwartek i sobotę o 16.30.
 2. Dzisiaj o godzinie 15.00 na Placu Śreniawitów rozpocznie się  RZESZOWSKA PROCESJA RÓŻAŃCOWA. Po procesji Msza Święta u OO. Bernardynów. Zachęcamy do uczestnictwa.
 3. Msza Święte w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci dzisiaj o 18.00. Członkowie Apostolstwa, z racji przypadającego dzisiaj wspomnienia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, mogą zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 4. W środę wspomnienie św. Faustyny. Msza Święta o 18.00 w int. wspólnoty Faustinum.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
 6. W czwartek modlić się będziemy o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. A po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy na katechezę dla dorosłych. Inaugurujemy kolejny cykl katechez, które będą głoszone w każdy pierwszy czwartek miesiąca o godz. 19.00. Tematem przewodnim katechez będą Sakramenty Kościoła.
 7. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed poranną Mszą Świętą oraz po południu. Dla uczniów SP 28 od godz. 15.30 i Msza św. 16.30. Spowiedź dla młodzieży i dorosłych od 17.00. Okazja do spowiedzi także przez cały tydzień przed każdą Mszą św. W piątek Godzinki do MB Bolesnej o 6.30.
 8. W pierwszą sobotę miesiąca przypada wspomnienie NMP Różańcowej. Jest to patronalne święto Wspólnoty Róż Żywego Różańca. Msza Święta w intencji Róż Różańcowych o 18.00. W czasie tej Mszy św. osoby, które rozpoczęły osobiste rekolekcje „Oddanie 33” będą mogły złożyć na ołtarzu Akt poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Akt ten leży na stolikach z prasą. Należy go zabrać do domu i własnoręcznie przepisać na drugiej stronie. Podpisanie Aktu nastąpi w kościele po uroczystym wspólnym odmówieniu go.
  W sobotę o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Od godz. 8.30 odwiedziny chorych z posługą sakramentalną. O 17.00 wstawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji życia, a później różaniec.
 9. Jutro trzech kapłanów z naszej wspólnoty zakonnej rozpoczyna rekolekcje. Polecamy ich Waszej modlitwie.
 10. Instytut Teologiczno-Pastoralny w Rzeszowie organizuje kurs dla fotografów i kamerzystów liturgicznych. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 11. Mieszkańcom bloku Stojałowskiego 4 klatki 6 – 8 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 8 października o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloków Stojałowskiego 6 i 8. 
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Samorządowa Rada Osiedla organizuje dla Mieszkańców Osiedla w wieku 50+ wyjście do teatru na spektakl „Szalone nożyczki”, który odbędzie się 12 października o godz. 19.00. Odbiór biletów w Osiedlowym Klubie Kultury KRAK 4 października (środa)od 18.00. Liczba miejsc ograniczona.

Do wieczności odeszli: śp. Henryk Dziuba (lat 80) z ul. Rataja 16 i śp. Jan Humaj (lat 77) z ul. Solarza 23. Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…