Przejdź do treści

2. Niedziela Adwentu – 10.12.2023

 1. Dzisiaj w ramach ogólnopolskiej akcji Pomocy Kościołowi na Wschodzie po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na ten cel. 
 2. Zapraszamy na Msze św. roratnie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Roraty dla dzieci we wtorek i czwartek o 18.00. Roraty w sobotę o 7.00.
 3. Msza Święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci w czwartek o 18.00. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 4. W sobotę Mszą Świętą wieczorną rozpoczną się rekolekcje przygotowujące nas do przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego: „Z CIEMNOŚCI DO ŚWIATŁA”. Rekolekcje poprowadzi Ks. Krzysztof Skorek MSF. Zaplanujmy swoje zajęcia tak, by w tych dniach znaleźć czas na spotkanie z przychodzącym Jezusem. Już w sobotę na godz. 19.00 zapraszamy na naukę stanową wszystkie kobiety. W niedzielę po Mszy wieczornej spotkanie i modlitwa uwielbienia dla młodzieży i kandydatów do bierzmowania. W poniedziałek po wieczornej Mszy św. nauka dla mężczyzn. Szczegółowy plan jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na naszej stronie internetowej.
 5. Spotkanie Koła Misyjnego i nabożeństwo misyjne w przyszłą niedzielę o 16.45.
 6. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Jeszcze dzisiaj można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Duża świeca – 20 zł, mała – 10 zł.
 7. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj po każdej Mszy Świętej i w dzień powszedni po Mszy wieczornej. Opłatki są także dostępne w zakrystii i kancelarii. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne.
 8. W przyszłą niedzielę harcerki będą sprzedawały wykonane przez siebie pierniczki świąteczne oraz sianko na stół wigilijny.
 9. Za dwa tygodnie przypada 4 Niedziela Adwentu, jest to jednocześnie Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym, natomiast nie będzie Mszy  o godz. 15.00 i 18.00.
 10. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloków Solarza 13 i 17 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 17 grudnia  o godz. 9.00. W tym tygodniu
  o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloków Solarza 11 i 15. 
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.