Przejdź do treści

3. Niedziela Adwentu – 17.12.2023

 1. Wczoraj Mszą Świętą wieczorną rozpoczęły się rekolekcje przygotowujące nas do przeżycia tajemnicy Narodzenia Pańskiego. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej spotkanie, nauka i modlitwa uwielbienia dla młodzieży. Zapraszamy szczególnie kandydatów do sakramentu bierzmowania. W poniedziałek i wtorek Msze Święte z nauką ogólną o 7.00, 9.00 i 18.00. Na Mszę Świętą roratnią o 16.30 zapraszamy dzieci. W poniedziałek po Mszy wieczornej nauka dla mężczyzn. Taca zbierana we wtorek przeznaczona będzie na cele misyjne. Plan rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń oraz na stronie internetowej parafii. 
 2. Dzisiaj o 16.45 spotkanie Koła Misyjnego i nabożeństwo misyjne. Zapraszamy.
 3. Od poniedziałku rozpoczniemy wydłużony dyżur w konfesjonałach, by wszyscy, którzy tego pragną mogli do Świąt przystąpić do sakramentu pokuty i pojednania. Przed poranną Msza Świętą dyżur w konfesjonale od 6.30 i po południu od 17.00 do 19.00. Prosimy, by skorzystać z tej formy spowiedzi, bo w tym roku nie będzie tzw. spowiedzi przedświątecznej. Nie będzie też spowiedzi przed pasterką i w I dzień świąt Narodzenia Pańskiego.
 4. Msza Święta w int. Ojca świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.
 5. Od środy Msze Święte roratnie o 18.00. Ostatnie roraty dla dzieci w czwartek o 18.00. Roraty w sobotę o 7.00.
 6. Msza Święta w intencji narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w środę o 18.00. W związku z przygotowaniami kościoła do świąt nie będzie w tym dniu adoracji Najświętszego Sakramentu.
 7. W sobotę od godziny 8.30 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną.
 8. Msza św. w intencji wspólnoty FAUSTINUM – w przyszłą niedzielę o 7.30.
 9. Za tydzień 4 Niedziela Adwentu, jest to jednocześnie Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Pomimo niedzieli zachęcamy do zachowania zwyczajowego wigilijnego postu. Msze św. w tym dniu w porządku niedzielnym, natomiast nie będzie Mszy o godz. 15.00 i 18.00. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy na Pasterkę
  o 24.00, a wcześniej o 23.30 na kolędowanie z MIZMOREM.
  W wigilię po Mszy św. o 12.00  w przedsionku kościoła będzie wystawione „Betlejemskie Światło Pokoju”.
 10. Od środy, 27 grudnia, rozpoczniemy wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii czyli tzw. „kolędę”. Przypominamy, że przychodzimy w imię Chrystusa i z Jego błogosławieństwem. Zasadniczym celem odwiedzin duszpasterskich jest modlitwa w intencji całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, aby wszyscy domownicy postarali się w niej uczestniczyć. Szczegółowy plan będzie wywieszony w najbliższych dniach w kościele, w gablocie na zewnątrz i dostępny na stronie internetowej.
 11. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych dla najuboższych rodzin naszej parafii.
 12. Opłatki na stół wigilijny można nabyć dzisiaj po każdej Mszy Świętej i w dzień powszedni po Mszy wieczornej. Opłatki są także dostępne w zakrystii i kancelarii. Młodzież oazowa rozprowadza kartki świąteczne.
 13. Przed kościołem harcerki sprzedają wykonane przez siebie pierniczki świąteczne oraz sianko na stół wigilijny.
 14. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloków Solarza 11 i 15 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 24 grudnia  o godz. 12.00. W tym tygodniu
  o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 10. 
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.