Przejdź do treści

4. Niedziela Adwentu – 24.12.2023

 1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” tym wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie szopki, choinek i dekoracji świątecznych.
 2. Dzisiaj Wigilia Uroczystości Narodzenia Pańskiego. Nie będzie już Mszy o godz. 15.00 i 18.00. O 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Pomimo niedzieli zachęcamy do zachowania zwyczajowego wigilijnego postu. Po Mszy św. o 12.00  w przedsionku kościoła będzie wystawione „Betlejemskie Światło Pokoju”. Na 24.00 zapraszamy wszystkich na Pasterkę, a wcześniej o 23.30 na kolędowanie z MIZMOREM.
 3. Jutro Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. w porządku niedzielnym. Nie będzie natomiast Mszy o godz. 18.00.
 4. We wtorek, 26 grudnia, święto Świętego Szczepana. Msze św. jak w każdą niedzielę.
 5. W czwartek na Mszy św. o godz. 18.00 zakończenie Duchowej Adopcji podjętej w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Prosimy osoby, które podjęły trud modlitwy o przyniesienie czerwonej róży jako symbolu ocalenia zagrożonego życia. W tym dniu w Rzeszowie odbędzie się Marsz za Życiem. Rozpoczęcie o godz. 17.00 na Starym Cmentarzu przy ul. Targowej. Zakończenie Mszą św. w Bazylice oo. Bernardynów o 18:00.
 6. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętej Rodziny. W naszej Parafii – odpust. Sumie odpustowej o godz. 12.00, będzie przewodniczył Wiceprowincjał ks. Andrzej Tron MSF, a Słowo Boże wygłosi  ks. Mirosław Książek MSF. Na każdej Mszy św. uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich, dlatego prosimy, by małżonkowie usiedli obok siebie.
 7. W następną niedzielę przypada także ostatni dzień roku. Msza św. dziękczynna o godz. 18.00 a po niej nabożeństwo na zakończenie starego roku. Tradycyjnie pierwsza Msza św. w Nowym Roku zostanie odprawiona o północy. Zachęcamy do udziału.
 8. Od środy, 27 grudnia, rozpocznie się wizyta duszpasterska rodzin naszej parafii czyli tzw. „kolęda”; w dni powszednie od godz. 16.00, w sobotę od 15.00. Jako kapłani przychodzimy w imię Chrystusa i z Jego błogosławieństwem. Zasadniczym celem odwiedzin duszpasterskich jest modlitwa w intencji całej rodziny, dlatego bardzo prosimy, aby, w miarę możliwości, wszyscy domownicy w niej uczestniczyli. Stół nakrywamy białym obrusem, na którym stawiamy krzyż, świece, wodę święconą i kropidło. Woda święcona dostępna jest z tyłu kościoła obok stolika z prasą.
  W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:
  środa –                       Stojałowskiego – szereg., domek Kotuli 7a, Stojałowskiego 4 i 6
  czwartek –        Stojałowskiego 8 i 12, Solarza 19
  piątek  –                      Solarza 2 i 4 kl. 1-3
  sobota –            Solarza 4 kl. 4, Solarza 3, 6 i 11
  Szczegółowy plan jest wywieszony w kościele, w gablocie na zewnątrz i dostępny na stronie internetowej.
 9. Po świętach kancelaria parafialna czynna będzie codziennie rano po Mszy św., a wieczorem tylko w środę od 19.00 do 20.00
 10. Schola dziecięco-młodzieżowa GIOIA zaprasza na wspólne kolędowanie 1 stycznia o godz. 16.00.
 11. Spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot duszpasterskich naszej parafii odbędzie się 6 stycznia w Uroczystość Objawienia Pańskiego o godzinie 15.00. Szczegółowe informacje w przyszłą niedzielę.
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloków Solarza 10 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 31 grudnia o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 8. 
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Świąteczny numer „Niedzieli” kosztuje 12 zł.