Przejdź do treści

4. Niedziela zwykła – 28.01.2024

  1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Przyjęto nas w 1453 miejscach, stanowi to około 50% mieszkań.

Wiele mieszkań jest wynajmowanych lub pustych, stąd też w części z nich od lat nie było kolędy, natomiast część mieszkańców świadomie od dawna nie przyjmuje kapłana.

Za otwarte drzwi i przyjazne przyjęcie nas oraz złożone ofiary składamy serdeczne „Bóg zapłać”. 

2. Msza Święta w intencji wspólnoty Faustinum dzisiaj o godz. 15.00.

3. Podczas Mszy Świętej o 15.00 oprawę muzyczna zapewni zespól KARCZMARZE. Po Mszy koncert Zespołu.
Po zakończeniu koncertu będzie możliwość nabycia ich płyt.

4. W tym tygodniu przypada: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do salki parafialnej na katechezę, którą tym razem poprowadzi nasz organista p. Krzysztof Mazur. Temat katechezy: „Św. Siostra Faustyna – Apostołka Miłosierdzia Bożego”.

5. W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą poranną. Spowiedź dla dzieci od 15.30. Spowiedź dla dorosłych od 17.00. Godzinki do Matki Bożej Bolesnej o 6.30.

6. W piątek Święto Ofiarowania Pańskiego – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte o godz. 7.00, 16.30 i 18.00. O 6.30 Godzinki do Matki Bożej Bolesnej. W czasie każdej Mszy poświęcenie gromnic. Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne w naszej diecezji. Po Mszy Świętej wieczornej chór Sancta Familia zaprasza na koncert kolęd.

7. W sobotę o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odwiedziny chorych od 8.30. Czuwanie w intencji życia o 17.00, a o 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.

8. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00.

9. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloków Solarza 3 i 9 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 4 lutego o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 2 kl. 1 i 2.

10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

11. Do wieczności odeszła śp. Lucyna Dyjak (lat 63) z ul. Solarza 2. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…