Przejdź do treści

6. Niedziela zwykła – Światowy Dzień Chorego – 11.02.2024

 1. Dziękujemy ks. Andrzejowi Szpaczyńskiemu za wygłoszone słowo Boże.
 2. Msza Święta w intencji chorych, ich rodzin i opiekunów dzisiaj o godz. 15.00. Po Mszy zapraszamy na spotkanie w sali na parterze.
 3. W środę – Popielec. Rozpoczyna się czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu. Msze św. z obrzędem posypania popiołem o godz. 7.00, 9.00, 16.30, 18.00. Obowiązuje post ścisły: jakościowy – wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych (dotyczy wszystkich katolików) i ilościowy – jeden posiłek do syta oraz dwa skromne posiłki w ciągu dnia (dotyczy katolików pomiędzy 18. a 60. rokiem życia).
 4. Także w Środę Popielcową, w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego, po wszystkich Mszach św. będzie możliwość złożenia do puszek ofiary na rzecz pomocy dla ofiar wojny na Ukrainie. Zebrane ofiary pieniężne trafią do seniorów, osób niepełnosprawnych oraz rodzin, które z powodu wojny straciły swój dom.
 5. Zachęcamy do działu w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:  
  W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej;
  Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży);
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w przyszłą niedzielę o 17.00. Różaniec o 16.30.
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą poranną śpiewane będą Godzinki o Męce Pańskiej.
 6. W piątek, 16 lutego odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami Rzeszowa. Rozpoczęcie o godz. 18.00 pod Krzyżem Ofiar Komunizmu na Placu Śreniawitów obok Zamku. Zakończenie Mszą Świętą pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza w kościele OO. Bernardynów.
 7. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Solarza 2 kl. 3 i 4. dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 18 lutego o godz. 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców szeregówek przy ulicy Rataja.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer czasopisma Trwajcie w miłości
  w cenie 10 zł. Można przeczytać w nim m. in. świadectwa o cudach w Lourdes, czy historię Wiesława, który został wyrwany z narkotykowego piekła.
 9. Do wieczności odszedł śp. Zbigniew Bury (lat 70) z ul. Solarza 10. Jego pogrzeb we wtorek 13 lutego
  o godzinie 12.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…