Przejdź do treści

1. Niedziela Wielkiego Postu – 18.02.2024

 1. Msza Święta w intencji narzeczonych przygotowujących się do sakramentu małżeństwa w środę o 18.00.
 2. Zachęcamy do działu w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej:  
  W piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 16.30. Zapraszamy przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej;
  Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży);
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. Różaniec o 16.30.
  W każdą niedzielę Wielkiego Postu przed Mszą Świętą poranną śpiewane będą Godzinki o Męce Pańskiej.
 3. Zapraszamy młodzież na nabożeństwo z adoracją krzyża w najbliższy piątek po drodze krzyżowej o 19.00.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, pod hasłem „W Kościele jesteśmy wspólnotą misyjną”. W tym dniu zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy i dzieł misyjnych „Ad Gentes”.
 5. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych oraz chemicznych dla najuboższych rodzin naszej parafii.Na stolikach z prasą wyłożone są tzw. torby miłosierdzia. Wypełnione darami torby należy włożyć do kosza w kościele. Dary możemy również przynosić  w innych opakowaniach. Kosz jest także wyłożony w sklepie „Społem”.
 6. Koło misyjne organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej oraz do Kazimierza Biskupiego, w dniach 16 – 17 marca. Wyjazd z placu przed kościołem. Całkowity koszt to około 370 zł (w tej kwocie ubezpieczenie, przejazd, śniadanie, obiad i kolacja). Zapisy, wraz z zaliczką 160 zł., w kancelarii parafialnej.
 7. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom szeregówek przy ul. Rataja dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 25 lutego o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Rataja 10.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 9. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie informuje o zapisach uczniów do klas pierwszych, oddziałów przedszkolnych oraz klasy 7 – oddziału dwujęzycznego. Rekrutacja rozpocznie się 26 lutego i potrwa do 8 marca. Dzień otwarty szkoły odbędzie się 2 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 13.00.