Przejdź do treści

3. Niedziela Wielkiego Postu – 3.03.2024

 1. Zmiana tajemnic różańcowych w dzisiaj po Mszy św. o 12.00.
 2. Dzisiaj w czasie każdej Mszy Świętej słowo Boże głosi ks. Grzegorz Dąbrowski z parafii
  bł. ks. Jerzego Popiełuszki.
  Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace wykończeniowe nowego kościoła.
 3. W odpowiedzi na Apel Przewodniczącego KEP zapraszamy na różaniec w intencji Ojczyzny, dzisiaj o godz. 16.30.
 4. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
 5. Dzisiaj po Gorzkich żalach w sali przy kancelarii będzie można nabyć najnowszą książkę ks. prof. Waldemara Pałęckiego MSF poświęconą zagadnieniom roku liturgicznego. Jest to druga część książki „Pytanie o liturgię”. Będzie to również okazja do spotkania z Autorem.
 6. Młodzież oazowa dzisiaj rozprowadza kartki wielkanocne, a za tydzień przeprowadzi akcję „Woreczek ryżu”. W wielu krajach 100 gramów ryżu musi wystarczyć na całodzienne wyżywienie. W duchu solidarności z ubogimi, możemy wybranego dnia ograniczyć swoje posiłki do takiej porcji ryżu. Zaoszczędzone pieniądze można będzie przekazać jako jałmużnę na misje.
 7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. W tym dniu na Mszy wieczornej będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Także w czwartek, po Mszy wieczornej, kolejna katecheza dla dorosłych. Tematem przewodnim katechez są Sakramenty Kościoła. W tym miesiącu Sakrament Pokuty i Pojednania.
 8. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych oraz chemicznych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Kosz na dary wystawiony jest w kościele oraz w sklepie „Społem”. Od przyszłej niedzieli będzie można nabyć baranki oraz świece wielkanocne.
 9. Koło misyjne organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej oraz do Kazimierza Biskupiego, w dniach 16 – 17 marca. Wyjazd z placu przed kościołem. Całkowity koszt to około 370 zł (w tej kwocie ubezpieczenie, przejazd, śniadanie, obiad i kolacja). Zapisy, wraz z zaliczką 160 zł., w kancelarii parafialnej do 11 marca.
 10. Informujemy, że 11 marca na placu kościelnym będzie wystawiony kontener na makulaturę.
 11. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom i Panom, którzy uporządkowali teren wokół kościoła
  i domu zakonnego oraz zadbali o krzewy.
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Rataja 6 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 10 marca o godz. 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Rataja 4.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Samorządowa Rada Osiedla Krakowska – Południe organizuje i serdecznie zaprasza mieszkańców na Wieczór poetycko – muzyczny: „Kobieta – poezja i muzyka”, który odbędzie się w dniu 8 marca br. o godz. 17.00. w Klubie Kultury KRAK. W programie, m.in. wiersze i poezja śpiewana w autorskim wykonaniu rzeszowskich poetów.