Przejdź do treści

4. Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2024

 1. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży). Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym
  w niedzielę o 17.00.
 2. Msza Święta w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci w czwartek o godz. 18.00.
 3. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. Jerzego Popiełuszki. Będziemy ją odmawiać po każdej Mszy Świętej.
 4. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w przyszłą niedzielę, 17 marca, po Mszy Świętej o 10.30 w dolnym kościele.
 5. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w sobotę 16 marca Mszą Świętą o godz. 18.00. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 18.00 nauka rekolekcyjna dla młodzieży.
 6. Młodzież oazowa rozprowadza kartki wielkanocne oraz prowadzi akcję „Woreczek ryżu”. W wielu krajach 100 gramów ryżu musi wystarczyć na całodzienne wyżywienie. W duchu solidarności z ubogimi, możemy wybranego dnia ograniczyć swoje posiłki do takiej porcji ryżu. Zaoszczędzone pieniądze można będzie przekazać jako jałmużnę na misje prowadzone przez Misjonarzy Świętej Rodziny.     
 7. W poniedziałek 11 marca na placu kościelnym będzie wystawiony kontener na makulaturę.
 8. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych oraz chemicznych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Kosz na dary wystawiony jest w kościele oraz w sklepie „Społem”. Dzisiaj po Mszach Świętych można nabyć baranki w cenie 10 zł oraz świece wielkanocne po 15 zł.
 9. Koło misyjne organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej oraz do Kazimierza Biskupiego, w dniach 16 – 17 marca. Wyjazd z placu przed kościołem. Całkowity koszt to około 370 zł
  (w tej kwocie ubezpieczenie, przejazd, śniadanie, obiad i kolacja). Zapisy, wraz z zaliczką 160 zł., w kancelarii parafialnej do poniedziałku (11 marca).
 10. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Rataja 4 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 17 marca o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Rataja 4a.
 11. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 12. Do wieczności odszedł śp. Arkadiusz Krawiec (lat 63) z ul. Lewakowskiego 3. Jego pogrzeb w poniedziałek 11 marca o godzinie 13.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…