Przejdź do treści

5. Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2024

 1. Przeżywamy parafialne rekolekcje wielkopostne, które głosi Ks. Artur Winiarek MSF. Msze Święte z nauką ogólną codziennie o 7.00, 9.00, 16.30 i 18.00. Dzisiaj na wieczorną Mszę Świętą i spotkanie po niej, zapraszamy młodzież. W poniedziałek o 19.00 nauka dla mężczyzn, a we wtorek o 19.00 – dla kobiet. Taca zbierana w środę na każdej Mszy Świętej przeznaczona będzie na dzieła prowadzone przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Program rekolekcji jest wywieszony na tablicy ogłoszeń i naszej stronie internetowej. Spowiedź codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 2. We wtorek Uroczystość Świętego Józefa. W tym dniu o 6.30 Godzinki do MB Bolesnej, a o 18.00  Msza Święta w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci.
 3. Nabożeństwa ku czci Męki Pańskiej:
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. Dzisiaj i za tydzień w czasie nabożeństwa, zbiórka na kwiaty i dekoracje na Triduum Paschalne.
  W piątek Droga Krzyżowa ulicami osiedla, na którą zapraszamy dorosłych, młodzież i dzieci. Rozpoczęcie po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.30. Prosimy o przyniesienie świec. Krzyż do poszczególnych stacji poniosą przedstawiciele wspólnot parafialnych. Plan wywieszony jest na zewnątrz kościoła. W tym dniu nie będzie osobnego nabożeństwa dla dzieci i dla młodzieży.
 4. Za tydzień Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy Świętej. Procesja z palmami w czasie Mszy o 10.30. Prosimy w tym dniu nie ustawiać samochodów na placu kościelnym i chodniku wokół kościoła. W przyszłą niedzielę wspólnota Ignis będzie rozprowadzać własnoręcznie robione palemki.
 5. Rodziców dzieci klas czwartych zapraszamy w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 10.30 na spotkanie organizacyjno-formacyjne w związku z rocznicą I Komunii św.
 6. Od wczoraj do 24 marca br. w całej Polsce odmawiana jest Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Odmawiamy ją po każdej Mszy Świętej.
 7. Młodzież oazowa rozprowadza kartki wielkanocne oraz prowadzi akcję „Woreczek ryżu”. Dobrowolna ofiara będzie przekazana na misje prowadzone przez Misjonarzy Świętej Rodziny.     
 8. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych oraz chemicznych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Kosz na dary wystawiony jest w kościele oraz w sklepie „Społem”. Dzisiaj po Mszach Świętych można nabyć baranki w cenie 10 zł oraz świece wielkanocne po 15 zł.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich organizuje wyjazd na Jasna Górę z nawiedzeniem po drodze Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w dniu 6 kwietnia. Koszt ok 120 zł. Zapisy u animatora lub w kancelarii.
 10. Składamy serdeczne Bóg zapłać Paniom i Panom, którzy również w tym tygodniu porządkowali teren wokół kościoła i domu zakonnego, a także Panu Józefowi za renowację dwóch gongów i innych paramentów liturgicznych.
 11. Dziękujemy za wszelkie ofiary złożone na tacę oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Rataja 4a dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji –
  w niedzielę, 24 marca o godz. 18.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 14 i 15.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Do wieczności odeszła śp. Maria Zalewska (lat 85) z ul. Lewakowskiego 3. Jej pogrzeb we wtorek 19 marca o godzinie 11.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…