Przejdź do treści

5. Niedziela Wielkanocy – 28.04.2024

 1. W środę początek nabożeństw majowych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 17.30, o 17.00 różaniec.
  Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach, szczególnie we wtorki i czwartki. W tych dniach będą rozdawane obrazki, które należy nakleić na kartkę A4. Przewidujemy nagrody dla tych, którzy zbiorą najwięcej obrazków i przygotują najładniejsze rysunki.
 2. Piesza Pielgrzymka Krucjaty Wyzwolenia Człowieka do Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Niechobrzu wyruszy z naszej Parafii w środę, 1 maja po Mszy Świętej porannej.  Zachęcamy do udziału.
 3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy wieczornej będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
 4. Przypominamy o wywieszeniu flag narodowych z racji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej – 2 maja oraz Uroczystości NMP Królowej Polski – 3 maja.
 5. W piątek Uroczystość NMP Królowej Polski, jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte jak w niedzielę. Godzinki do Matki Bożej Bolesnej o 7.00. Okazja do spowiedzi przed każdą Mszą św.
  Z racji uroczystości tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Centralne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja w Rzeszowie rozpoczną się Eucharystią w kościele farnym o 9.30, a po niej odbędą się uroczystości patriotyczne na Rynku.
 6. W sobotę o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odwiedziny chorych od 8.30. O godz. 17.00 modlitwa w intencji życia i różaniec, a o 17.30 nabożeństwo majowe.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 12.00.
 8. Na sobotę, 1 czerwca planowana jest ogólnopolska pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Sprzed kościoła MB Różańcowej, o północy z piątku na sobotę, wyruszy autokar. Dla chętnych członków Róż
  z naszej parafii jest jeszcze 7 wolnych miejsc. Zapisy u głównej zelatorki p. Elżbiety do jutra, do godziny 17.00. Koszt wyjazdu 100 zł.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje w Kaniach. Zapisy wraz
  z zaliczką 100 zł do 30 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na niedzielną Ewangelizację na placach. Wspólne wyjście
  o godzinie 16.00 spod kościoła na plac obok basenu Karpik.
 11. Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci składa podziękowania za złożone ofiary w czasie akcji Pola Nadziei. Wolontariusze kwestujący w naszej parafii zebrali 6738 zł.
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 7 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta
  w ich intencji – w niedzielę, 5 maja o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 5 i 5a.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Samorządowa Rada Osiedla Krakowska – Południe zaprasza Mieszkańców 50+  z naszego Osiedla na wycieczkę do Lublina 16 maja. Zapisy na wycieczkę w osiedlowym klubie KRAK w dn. 30 kwietnia (wtorek) od godz. 17.00 do godz. 19.00.