Przejdź do treści

6. Niedziela Wielkanocy – 5.05.2024

 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. Przed nabożeństwem różaniec.
  Zachęcamy dzieci do udziału w nabożeństwach, szczególnie we wtorki i czwartki. W tych dniach są rozdawane obrazki. Przewidujemy nagrody dla tych, którzy zbiorą najwięcej obrazkó i przygotują najładniejsze rysunki.
 2. W środę Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o 7.00
  i 18.00. Msza św. o 18.00 będzie sprawowana między innymi w intencji naszych księży solenizantów.
 3. W czwartek Msza Święta w int. Apostolstwa Dobrej Śmierci. Spotkanie formacyjne przeniesione na piątek 10 maja po Mszy św. wieczornej.
 4. Także w czwartek, po Mszy wieczornej, kolejna katecheza dla dorosłych. Tematem przewodnim katechez są Sakramenty Kościoła. W tym miesiącu Sakrament Eucharystii. Katechezę wygłosi
  ks. Stefan.
 5. Za tydzień w naszej parafii o godz. 10.30 i 12.30 będzie miała miejsce uroczystość Pierwszej Komunii św. Prosimy osoby nie związane z dziećmi o wybranie w niedzielę innej godziny Mszy Świętej. Spowiedź dla dzieci w sobotę, 11 maja. Klasy 3a i 3c o godz. 14.00, 3b i 3d o godz. 15.30. Rodziców zapraszamy do skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania codziennie przed każdą Mszą Świętą.
 6. W najbliższy poniedziałek i wtorek, o godz. 16.30 i 19.00 odbędą się próby przed Pierwszą Komunią św.,
  w związku z tym różaniec zostaje przeniesiony bezpośrednio po Mszy św. wieczornej.
 7. W piątek początek nowenny do Ducha Świętego, a w przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 8. W sobotę 11 maja w Kazimierzu Biskupim dwóch kleryków Misjonarzy Świętej Rodziny otrzyma święcenia diakonatu. W tym samym dniu w Sokołowie Małopolskim Biskup Rzeszowski udzieli święceń diakonatu pięciu klerykom WSD w Rzeszowie. Prosimy i modlitwę w intencji nowych diakonów.
 9. Ruch Rodzin Nazaretańskich diecezji rzeszowskiej zaprasza na rekolekcje wakacyjne w Kaniach. Zapisy wraz z zaliczką 100 zł do 30 maja. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 10. Wspólnota Neokatechumenalna zaprasza na kolejną niedzielną Ewangelizację o godzinie 16.00 na placu obok basenu Karpik.
 11. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloków Lewakowskiego 5 i 5a dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 12 maja o godz. 9.00. W tym tygodniu ofiarę na kwiaty i sprzątanie składają rodzice dzieci pierwszokomunijnych.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.