Przejdź do treści

Uroczystość Najświętszej Trójcy – 26.05.2024

 1. Do piątku włącznie zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. Od soboty nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę o godz. 17.30. Dzieci, które zbierały obrazki w czasie nabożeństwo majowych przynoszą rysunek Matki Bożej razem z obrazkami w przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o 10.30. Przewidziane nagrody.
 2. Dzisiaj w Rzeszowie odbędzie się „Marsz dla Życia i Rodziny”, który wyruszy z kościoła św. Jadwigi Królowej po zakończeniu Mszy św. o godz. 14.00.
 3. Msza Święta w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.
 4. W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Centralna Procesja rozpocznie się Mszą św. o 9.00 na Placu Farnym. Wieczorem koncert „Jednego Serca – Jednego Ducha” o 19.00 w Parku Sybiraków.
  W naszej parafii w tym dniu Msze Święte jak w niedzielę. W związku z procesją nie będzie Mszy św.
  o 15.00 i koronki do Bożego Miłosierdzia. Procesja po Mszy św. o 12.00 przejdzie ulicami: Solarza, Zbyszewskiego, Kotuli i Solarza.
  O przygotowanie ołtarzy prosimy mieszkańców bloków:
  Ołtarz I    – Solarza 16,
  Ołtarz II   – Zbyszewskiego 8,
  Ołtarz III  – Kotuli 5,
  Ołtarz IV – Solarza 19.
  Konstrukcje drewniane do ołtarzy można pobrać u Pana kościelnego we wtorek i środę po Mszy wieczornej (do godz. 19.00). Zapraszamy dzieci pierwszokomunijne w albach oraz dziewczynki do sypania kwiatów i chłopców z dzwonkami. W przedsionku kościoła będzie wystawiony kosz, do którego będzie można włożyć płatki kwiatów na procesję.
  Po Uroczystości, przez siedem dni, procesja wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej. W niedzielę procesja po Mszy św. o 10.30. Prosimy w tym czasie nie ustawiać aut na placu przed kościołem oraz na chodnikach wzdłuż kościoła.
 5. Msza Święta w intencji Apostolstwa MB Patronki Dobrej Śmierci w piątek o godz. 18.00.
 6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odwiedziny chorych od 8.30. O 17.00 czuwanie w intencji życia, a od 17.15 różaniec i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 12.00.
 8. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się kolejny przegląd pieśni Eucharystycznych. Rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 15.00. Po Mszy koncert.
 9. Z okazji Dnia Dziecka powstała inicjatywa, która ma wesprzeć zakup wyposażenia szkolnego w szkole podstawowej prowadzonej przez ks. Damiana Szumskiego MSF w Papui Nowej Gwinei. Na stolikach z prasą wyłożone są ulotki z szczegółami akcji. Za tydzień zbiórka do puszek na ten cel.
 10. W sobotę 8 czerwca odbędzie się 18 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Kalwarii Zebrzydowskiej. Plan pielgrzymki znajduje się na plakacie.
 11. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3 kl. 4 i 5 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 2 czerwca o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 3a.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 13. Przedszkole w Świlczy prowadzi zapisy dzieci w wieku od 2,5 do 6 roku życia na rok szkolny 2024/2025. Szczegóły w gablocie.