Przejdź do treści

9. Niedziela zwykła – 2.06.2024

 1. Wszystkim parafianom i gościom składamy serdeczne Bóg zapłać za udział w Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa; mieszkańcom bloków dziękujemy za przygotowanie czterech ołtarzy, dziękujemy służbie liturgicznej, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiaty, chórowi, Policji oraz wszystkim zaangażowanym w piękny przebieg tej Uroczystości.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach do Najświętszego Serca Pana Jezusa, w dni powszednie bezpośrednio po Mszy Świętej wieczornej, w niedzielę o 17.30.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na wyposażenie szkoły podstawowej prowadzonej przez ks. Damiana Szumskiego MSF w Papui Nowej Gwinei.
 4. Zapraszamy na XII Przegląd Pieśni Eucharystycznych, który rozpocznie się dzisiaj po Mszy św.  o godz. 15.00. Zaproszone chóry wykonają przygotowany repertuar.
 5. Procesja eucharystyczna wokół kościoła do czwartku włącznie po Mszy św. wieczornej. W czwartek błogosławieństwo dzieci, wianków i ziół. Dzisiaj procesja po Mszy o godz. 10.30.
 6. W środę podczas Mszy św. o 18.00 odbędzie się przyjęcie kandydatów do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zachęcamy do licznego udziału i modlitwy za przyszłych ministrantów.
 7. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek i piątek miesiąca. W pierwszy czwartek na Mszy wieczornej będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Mszy wieczornej, kolejna katecheza dla dorosłych. Tematem przewodnim katechez są Sakramenty Kościoła. W tym miesiącu Sakrament Kapłaństwa.
 8. W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Msze Święte o 7.00, 16.30 i 18.00. O 6.30 Godzinki do Matki Bożej Bolesnej i okazja do spowiedzi. Spowiedź dla dzieci od 15.30 i Msza św. o 16.30. Spowiedź dla dorosłych od 17.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 9. W dn. 3-9 czerwca 2024 r. przeżywać będziemy „Dni Świętości Małżeństw i Rodziny”. Szczegółowy program na plakacie.
 10. W dn. 15-16 czerwca 2024 r. odbędzie się 43. Ogólnopolska Pielgrzymka w intencji trzeźwości i odnowy moralnej na Jasną Górę. Szczegóły na plakacie.
 11. W sobotę 8 czerwca odbędzie się 18 Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu „Margaretka” do Kalwarii Zebrzydowskiej.
 12. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Lewakowskiego 3a dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta
  w ich intencji – w niedzielę, 9 czerwca o godz. 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Lewakowskiego 3b.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 14. Do wieczności odeszła śp. Irena CZASZYŃSKA (lat 86 ) z ul. Zbyszewskiego 17. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu, Wieczne odpoczywanie…