Przejdź do treści

16. Niedziela zwykła – 18.07.2021

  1. W dniach 18 – 25 lipca 2021 będzie obchodzony 22. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa wraz z misyjną Akcją św. Krzysztof – 1 grosz za 1 kilometr  szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy Samochody i inne pojazdy pobłogosławimy w przyszłą niedzielę, 25 lipca, po Mszy św. o godz. 12.00. Samochody prosimy ustawić na placu kościelnym i wzdłuż ulicy Solarza. Po każdej Mszy św. zbiórka do puszek na zakup środków transportu dla misjonarzy.
  2. W przyszłą niedzielę (25 lipca) będziemy gościć Ks. Grzegorza Chraplę MSF, którego pamiętamy z misji parafialnych i rekolekcji adwentowych. Na wszystkich Mszach św. wygłosi kazanie i podzieli świadectwem pracy misyjnej na Kubie. Po każdej Mszy św. będzie można złożyć ofiarę lub nabyć płytę CD (filmy o pracy misyjnej na Kubie) jako cegiełkę na misje na Kubie.
  3. Także w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić po raz pierwszy Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. W tym dniu otoczymy szczególną modlitwą właśnie te osoby. Główne uroczystości odbędą się w katedrze rzeszowskiej o godz. 14.30. Informacje na plakacie.
  4. Odpowiadając na apel abpa Stanisława Gądeckiego o pomoc dla poszkodowanych w powodziach w Polsce i Europie w przyszłą niedzielę w czasie Mszy św. będziemy modlić się w intencji poszkodowanych, a po Mszach św. zostanie przeprowadzona zbiórka do puszek.
  5. Mieszkańcom bloku Zbyszewskiego 17 klatki 5 – 8 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 25 lipca o 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców szeregówek przy ul. Stojałowskiego.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  7. W ramach Narodowego Spisu Powszechnego w dniach 19 i 20 lipca br. przy Szkole Podstawowej nr 28 będzie czynny MOBILNY PUNKT SPISOWY w godzinach: 9.00 – 16.00. Zachęcamy do skorzystania i przypominamy, że Spis Powszechny jest naszym obowiązkiem.

Do wieczności odeszli:
śp. Marek Boczar (lat 71) z ul. Lewakowskiego 9,
śp. Ewa Zahradniček (lat 58) z ul. Lewakowskiego 9.
Polecajmy zmarłych Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…