Przejdź do treści

6. Niedziela zwykła – 12.02.2023

 1. Dzisiaj w czasie każdej Mszy Świętej słowo Boże wygłosi ks. Tomasz Kołodziej z parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na prace wykończeniowe nowego kościoła.
 2. Na prośbę Przewodniczącego KEP abpa Stanisława Gądeckiego, dzisiaj we wszystkich parafiach w Polsce zbiórka do puszek na pomoc dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Tak ofiarę możemy złożyć dzisiaj po każdej Mszy Świętej.
 3. Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się dzisiaj o godz. 19.00 w kościele.
 4. Msza Święta w intencji narzeczonych przygotowujących się do zawarcia sakramentu małżeństwa w środę o godz. 18.00.
 5. W niedzielę, 19 lutego w czasie Mszy Świętej o 10.30, dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. otrzymają modlitewniki. Po mszy spotkanie dla rodziców w dolnym kościele.
 6. Spotkanie Koła misyjnego i nabożeństwo misyjne w przyszłą niedzielę o 16.45.
 7. W przyszłą niedzielę będzie można podpisać petycję o wycofaniu z programu finansowania procedury in vitro z budżetu Miasta Rzeszowa. Podpiszmy się przeciwko dotowaniu sztucznego rozrodu człowiek, ponieważ nie jest to ukierunkowane na dobro człowieka, ale wpisuje się w logikę lobbingu koncernów farmaceutycznych. Małżeństwom cierpiącym z powodu niepłodności, należy zaproponować metodę jej leczenia, poprzedzoną szeroka diagnostyką, do której należy m.in. naprotechnologia.
 8. Dom Pięknej Miłości w Stanisławowie Dolnym k/Kalwarii Zebrzydowskiej zaprasza na rekolekcje dla młodzieży i dorosłych. Więcej informacji na plakatach i profilu parafii na FB.
 9. Mieszkańcom bloku Rataja 4 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 19 lutego o 10.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Rataja 4A.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 11. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie informuje o zapisach uczniów do klas pierwszych, oddziałów przedszkolnych oraz klasy 7 – oddziału dwujęzycznego. Rekrutacja rozpocznie się 1 marca. Dzień otwarty szkoły odbędzie się 4 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 13.00.

Do wieczności odeszła śp. Ludmiła Szela (lat 85) z ul. Solarza 9. Jej pogrzeb odbędzie się 16 lutego (czwartek) o 13.30 na cmentarzu Wilkowyja. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…