Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc dla Ukrainy.
Dzisiaj Msza Święta w int. wspólnoty FAUSTINUM o godz. 15.00. Natomiast o 15.45 spektakl przedstawiający życie Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny w sali parafialnej na piętrze. Zapraszamy. O godz. 17.00 Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym.
Msza Święta w int. Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.
Kolejna Katecheza dla dorosłych w czwartek o 19.00 w kościele. Zapraszamy.
W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek modlić się będziemy o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego.
W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed Mszą Świętą poranną. O 6.30 Godzinki do Matki Bożej Bolesnej. Spowiedź dla dzieci od 15.30, Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00, Msza szkolna o 16.30. Spowiedź dla dorosłych od 17.00.
W sobotę o 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odwiedziny chorych od 8.30. Czuwanie w intencji życia o 17.00, a o 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o 12.00.
Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: Droga Krzyżowa dla dzieci, z racji pierwszego piątku, o godz. 16.00; Droga Krzyżowa dla wszystkich w piątek o 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży); Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00. Różaniec o 16.30. Za udział w nabożeństwach pasyjnych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Zachęcamy do odprawiania Drogi Krzyżowej także indywidualnie.
Informujemy, że szkolne rekolekcje wielkopostne odbędą się w dniach 9 – 10 marca, natomiast rekolekcje parafialne rozpoczną się 11 marca i potrwają do 15 marca.
W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym dniuzbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy i dzieł misyjnych.
Przez cały okres Wielkiego Postu w kościele będzie wystawiony kosz, do którego można składać produkty spożywcze o przedłużonej trwałości oraz środki chemiczne. Na stolikach z prasą wyłożone są torby miłosierdzia.
Zachęcamy do obejrzenia filmu OPIEKUN. To film z elementami dokumentu, w którym oparta na faktach historia staje się pretekstem do głębszej opowieści o ewangelicznej postaci ziemskiego opiekuna Jezusa i roli, jaką odegrał św. Józef w życiu wielu współczesnych ludzi. Film jest wyświetlany we wszystkich Multikinach w Rzeszowie.
Mieszkańcom bloku i szeregówek z ul. Lewakowskiego 14 i 15 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Msza Święta w ich intencji – 5 marca o 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców Lewakowskiego 13.
Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 28 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rzeszowie informuje o zapisach uczniów do klas pierwszych, oddziałów przedszkolnych oraz klasy 7 – oddziału dwujęzycznego. Rekrutacja rozpocznie się 1 marca i potrwa do 15 marca. Dzień otwarty szkoły odbędzie się 4 marca (sobota) w godzinach 10.00 – 13.00.