Przejdź do treści

12. Niedziela zwykła – 25.06.2023

 1. Dzisiaj o godz. 14.45 Koronką do Bożego Miłosierdzia na placu przed kościołem rozpocznie się Piknik Rodzinny. Nie będzie Mszy Świętej o 18.00, a o 19.00 nabożeństwo czerwcowe na placu kościelnym.Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania i zabawy.
 2. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych oraz w czasie pikniku zbiórka funduszy na pomoc w zdiagnozowaniu choroby małej Wiktorii, naszej parafianki. Więcej informacji na plakatach.
 3. Msza św. w intencji wspólnoty FAUSTINUM dzisiaj o godz. 15.00.
 4. Rozpoczęły się wakacje, które są także czasem zmian personalnych w naszej parafii. W tym roku posługę duszpasterską kończy ks. Ireneusz, który obejmie obowiązki duszpasterza w parafii w Gliwicach. Msza dziękczynna za posługę ks. Ireneusza będzie sprawowana w środę, 28 czerwca o 18.00 w dzień Jego imienin. A z dniem 1 lipca pracę duszpasterska w parafii rozpocznie ks. Karol Bielicki MSF, neoprezbiter. W przyszłą niedzielę ks. Karol odprawi Mszę Świętą o 12.00 i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
 5. We worek o 2.30 wyrusza pielgrzymka autokarowa do La Salette i Lourdes. Opiekę duchową na pielgrzymami będzie sprawował ks. Proboszcz.
 6. Msza św. w intencji Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.
 7. W czwartek Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o 7.00 i 18.00. Jest to dzień modlitwy za Ojca Świętego i cały Kościół powszechny.Taca zbierana w tym dniu przeznaczona jest na posługę apostolską i charytatywną Papieża.
 8. W piątek zakończenie Nabożeństw do Najświętszego Serca Pana Jezusa.
 9. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O 6.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odwiedziny chorych od godziny 8.30, a czcicieli Niepokalanego Serca Maryi zapraszamy na różaniec o 17.30.
 10. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 12.00.
 11. Od przyszłej niedzieli, 2 lipca, aż do końca wakacji, nie będzie Mszy Świętych o godz. 15.00 i 18.00, a Msza św. wieczorna odprawiana będzie o godz. 20.00.
 12. Coroczne czuwanie misyjne z Misjonarzami Świętej Rodziny na Jasnej Górze będzie miało miejsce 15 lipca. Organizujemy wyjazd. Chętnych prosimy o zgłoszenie się w kancelarii do 5 lipca.
 13. Duszpasterstwo młodzieży zaprasza na plenerowe rekolekcje w formie pikniku rodzinnego o nazwie „Strefa Mocy”, które odbędą się w dniach od 30 czerwca do 2 lipca na osiedlu przy parafii Bł. Karoliny. Więcej szczegółów na plakatach.
 14. Mieszkańcom bloku Pleśniarowicza 6 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 2 lipca o 20.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Pleśniarowicza 4.
 15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

Do wieczności odszedł śp. Paweł Zdrada (lat 28). Polecajmy zmarłego Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…