Przejdź do treści

Uroczystość Świętej Rodziny – 31.12.2023

  1. Dzisiaj Uroczystość Świętej Rodziny. W naszej Parafii – odpust. W związku z uroczystością możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii św., odmówienie Modlitwy Pańskiej, wyznania wiary, modlitwa w intencjach Ojca św. oraz wyzbycie się przywiązania do grzechów powszednich.
  2. Także dzisiaj ostatni dzień roku kalendarzowego. O godz. 18.00 Msza św. dziękczynna oraz nabożeństwo na zakończenie starego roku. Tradycyjnie pierwsza Msza św. w Nowym Roku zostanie odprawiona o północy. Zachęcamy do udziału.
  3. Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – Nowy Rok. Msze Święte jak w niedzielę. O godz. 7.00 Godzinki
    o Niepokalanym Poczęciu NMP.
  4. Schola dziecięco-młodzieżowa GIOIA zaprasza na wspólne kolędowanie 1 stycznia
    o godz. 16.00.
  5. Trwa wizyta duszpasterska. W tym tygodniu odwiedzimy mieszkańców:

wtorek – Solarza 8, 10, 13 kl. 1-2

środa – Solarza 13 kl. 3, Solarza 9, 15, 16, 17, Zbyszewskiego 17

czwartek –  Zbyszewskiego 6, 8, 10, 13

piątek – Zbyszewskiego 4, Kotuli 5

Szczegółowy plan jest wywieszony w kościele, w gablocie na zewnątrz i dostępny na stronie internetowej. Jeśli rodzina pragnie przyjąć kapłana, ale w zaproponowanym terminie nie jest to możliwe, to prosimy o zgłoszenie się na termin dodatkowy w kancelarii lub przez Internet.

6. Od wtorku kancelaria parafialna czynna będzie co drugi dzień: poniedziałek, środa, piątek o stałych godzinach.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.  Ze względu na wizytę duszpasterską nie będzie w tym miesiącu czwartkowej katechezy dla dorosłych.
W pierwszy piątek okazja do spowiedzi przed poranną Mszą Świętą oraz po południu: dla dzieci od godz. 15.30 i Msza św. 16.30., a dla młodzieży i dorosłych od 17.00.
W piątek Godzinki do MB Bolesnej o 6.30.

8. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego. Msze Święte jak w niedzielę. Po każdej Mszy Świętej
(za drobną ofiarą) będzie można zabrać do domu poświęcone kadzidło i kredę. W Rzeszowie Orszak Trzech Króli z udziałem Biskupa Ordynariusza wyruszy z placu parkingowego na Podpromiu o godz. 11.45. Zachęcamy do udziału.

Także w tym dniu o godz. 15.00 na sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej rozpocznie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich wspólnot duszpasterskich naszej parafii. Zapraszamy do udziału, a także zaangażowania się w przygotowanie wspólnego stołu. Od godziny 14.00 można będzie przynosić ciasta, słodycze, owoce i napoje. Wejście od strony parkingu szkoły, naprzeciwko bloku Solarza 10.

9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

10. Dziękujemy wszystkim, którzy w okresie przedświątecznym odpowiedzieli na potrzeby ludzi ubogich i złożyli dar serca przez ofiary pieniężne, produkty żywnościowe i środki czystości. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

11. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloków Solarza 8 dziękujemy za złożony dar na kwiaty i sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 7 stycznia o godz. 9.00. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Solarza 6. 

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

13. Do wieczności odeszła śp. Zofia Warzybok (lat 72) z ul. Zbyszewskieg4. Polecajmy zmarłą Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…