Przejdź do treści

2. Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

 1. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na pomoc dla misjonarzy i dzieł misyjnych.
 2. Msza Święta  w intencji wspólnoty Faustinum – dzisiaj o godzinie 15.00. Po Mszy spotkanie formacyjne.
 3. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach pasyjnych: w piątek Droga Krzyżowa dla dzieci – w tym tygodniu wyjątkowo o 16.00, Droga Krzyżowa dla wszystkich o 17.30 i 19.00 (z udziałem młodzieży).
  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o 17.00.
 4. Msza Święta w int. Ojca Świętego, Radia Maryja i TV Trwam we wtorek o 18.00.
 5. W tym tygodniu przypadają pierwszy piątek i sobota miesiąca. W pierwszy piątek Godzinki do Matki Bożej Bolesnej o 6.30 i okazja do spowiedzi. Dla dzieci: spowiedź od 15.30, o 16.00 Droga Krzyżowa i Msza św. o 16.30. Spowiedź dla dorosłych od 17.00.
 6. W sobotę o 6.30 Godzinki  o Niepokalanym Poczęciu NMP. Odwiedziny chorych od 8.30. Czuwanie w intencji życia  o 17.00, a o 17.15 nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP.
 7. Za tydzień Słowo Boże wygłosi kapłan z parafii bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Taca zbierana
  w tym dniu przeznaczona będzie na prace wykończeniowe nowego kościoła.
 8. Od przyszłej niedzieli młodzież oazowa będzie rozprowadzać kartki wielkanocne.
 9. Także w przyszłą niedzielę po Gorzkich żalach w sali przy kancelarii będzie można nabyć najnowszą książkę ks. prof. Waldemara Pałęckiego MSF poświęconą zagadnieniom roku liturgicznego. Jest to druga część książki „Pytanie o liturgię”. Będzie to również okazja do spotkania z Autorem.
 10. Caritas Parafialna prowadzi zbiórkę produktów żywnościowych oraz chemicznych dla najuboższych rodzin naszej parafii. Wypełnione darami torby należy włożyć do kosza w kościele. Dary możemy również przynosić w innych opakowaniach. Kosz jest także wyłożony w sklepie „Społem”.
 11. Koło misyjne organizuje wyjazd do Górki Klasztornej na Misterium Męki Pańskiej oraz do Kazimierza Biskupiego, w dniach 16 – 17 marca. Wyjazd z placu przed kościołem. Całkowity koszt to około 370 zł (w tej kwocie ubezpieczenie, przejazd, śniadanie, obiad i kolacja). Zapisy, wraz z zaliczką 160 zł., w kancelarii parafialnej.
 12. Informujemy, że 11 marca na placu kościelnym będzie wystawiony kontener na makulaturę.
 13. Dziękujemy za wszelkie złożone ofiary oraz przesłane na konto naszej parafii. Mieszkańcom bloku Rataja 10 dziękujemy za złożony dar na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać! Msza Święta w ich intencji – w niedzielę, 3 marca o godz. 7.30. W tym tygodniu o złożenie ofiary prosimy mieszkańców bloku Rataja 6.
 14. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.
 15. Do wieczności odeszli:
  śp. Zbigniew PYĆ (lat 84) z ul. Pleśniarowicza 17,
  śp. Janina SUSZEK (lat 82) z ul. Pleśniarowicza 3 – pogrzeb w poniedziałek 26 lutego
    o godz. 14.30 na cmentarzu Wilkowyja,
  śp. Grzegorz KOPEĆ (lat 41) z ul. Stojałowskiego 6 – termin pogrzebu w trakcie ustalania
  śp. Marzena BOROWIK (lat 51) z ul. Stojałowskiego 12 – pogrzeb w środę 28 lutego
    o godz. 12.30 na cmentarzu Wilkowyja.
  Polecajmy zmarłych Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…